Úspěšný víkend

29.01.2024

Máme tady novou výstavní sezónu a první mezinárodní výstavu DUO CACIB v BRNĚ, pouhých 300 km od domova. V období kdy máme doma štěňátka se mi na výstavy příliš nechce z obavy, abychom si něco nežádoucího domu nepřivezli. Ale na podzim jsme se s dcerou, Slávkou, to pro upřesnění, i když jinou dceru nemám, rozhodli, že by bylo dobré se pokusit s Tulipánkem o C.I.B, tedy o titul  mezinárodní šampión krásy. A s Jolinkou, jak doma říkáme Uniole, začít s národním šampiónem krásy. Tak jsme si naplánovali hned dvoudenní výstavu.

V období DUO CACIB bývá ještě značná loterie s počasím. V lednu bývají silné mrazy a ne vždy je cesta po dálnici D1 snadná. Protože jsem nechtěl vyjíždět z domova už ve 3:30, přenocoval jsem v pátek v Praze. Společně se Slávinkou i s kamarádkou Květou Davídkovou, chov. stanice z Písecké brány, jsme zahájili útok na Brno před 6 ranní.

Všechno jsme zvládli a na výstavišti jsme byli v čas, tak akorát, pejsky vyvenčit, zabydlet se u kruhu a Jolinku trošku rozdovádět. 

Belgičtí grifonci zahájili posuzování a vše se vydařilo, dokonce jsem sklidil od  zkušené vystavovatelky Kláry Buňatové pochvalu, že jsem s Jolou udělal velký kus práce. No, přiznal jsem se, že to není moje zásluha, asi nám holka vyspěla a výstavní atmosféru krásně zvládá. Získala V1, CAC a R.CACIB. Jednou bych si přál, abychom šli do kruhu třeba ve 12:00 hod, mohli bychom si ráno přispat.

Když jsme viděli konkurenci u bruselských grifonků, nebyli jsme si jistí výsledkem. Ale Tulipánek paní rozhodčí přesvědčil nejen exteriérem, ale i svou povahou. Ať paní rozhodčí dělala co dělala, Tulda ji absolutně ignoroval a ani okem na ni nepohládl. Jo, jeho srdce patří jen Slávince.

Po prvním dni jsme odjížděli na penzion Švejk s R. CACIB, CACIB a BOB a krásnými zážitky a fotkami.

Druhý den ve stejný čas a na stejném místě, s jinou paní rozhodčí se vše opakovalo. Jen jsme všichni byli trošku unavení, nevyspalí, ale ŠŤASTNÍ.  Máme tak slušně nakročeno k šampionátům. Odjeli jsme s 2 BOB, 2 CACIB a se 4 CAC a dokonce Uniola obdržela od Klubu chovatelů grifonků a brabantíků titul KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPIÓN.

Díky přátelé, vystavovatelé, že jsme si mohli s vámi výstavu užít.