Blog

Dnes nám pan doktor potvrdil březost naší fenky Rebarborky GRAND PETROS, jsme moc rádi, že jsme na dobré cestě k zajímavým štěňátkům po červeném brabantíkovi SHEVILAN Theodor. Pejsek sice žije nedaleko Golčova Jeníkova u paní Kateřiny Duškové (chs. Modrý dukát), ale pochází z Lotyšska z chovatelské stanice Shevilan manželů Alex & Ilana Shevsky.

Očekávaná štěňátka jsou na světě! Toulitka a Leošek mají od 17. listopadu krásných 6 štěňat, 5 holčiček a 1 kluka. Toulitka zvládla svůj první porod předpisově, bez problémů. Je to vzorná, ale hodně unavená maminka. Naštěstí jí chutná, pravidelně doplňuje energii na krmení a čištění štěňátek. Pupíci pravidelně přibírají na váze a po deseti...

Tak já nevím, teda asi vím, už nebudu dopředu nic plánovat. Přírodu člověk nedokáže ovlivnit, a když máte spočítáno, že bude Rebeka hárat v prosinci, začne si kliďánko hárat už v listopadu. Pejska, kterého jsme si vybrali nebyl v listopadu k dispozici a tak jsme vybírali znova. Vybrali jsme Rebece krásného červeného brabantíka Theodora Shevilana.

Štěňata se narodí kolem 20. listopadu. Dnes jsme byl s Toulitkou na ultrazvuku a pan veterinář nám potvrdil březost. My jsme si doma říkali, že to je jistý, začala být na sebe velmi opatrná, najednou má nechuť k jídlu ... zkrátka ty správné příznaky. A teď to máme potvrzené.

V neděli jsem si přivstal, abych mohl vystavovat v Českých Budějovicích. Vstávání ve 4 hodiny ráno je stále náročnější, nevíte, čím by to mohlo být? Vždycky si cestou říkám PROČ? Ale jo, nakonec jsem byl rád.

Ať plánuješ, jak plánuješ, příroda si to zařídí sama. Máme za sebou "krásnou" cestu, to vám povím, byla to štreka, za ženichem a nakonec se krytí povedlo a jak bylo úspěšné budeme vědět za měsíc.

První víkend v září jsme vyrazili do campu v Nové Živohošti, abychom si užili víkend a klubovou výstavu v překrásném Juniorcampu. A lidi, vyšlo to znamenitě!

Je to blízko a pěkné prostředí výstaviště, proč nejet? Bylo několik důvodů, ale nakonec jsme se přihlásili na obě výstavy a nelitujeme.